Wiadomości

Zburzono szalet, który kosztował ponad ćwierć miliona złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilkanaście lat temu na bulwarach nad rzeką w Słupsku postawiono szalet. Kosztował ponad ćwierć miliona złotych. Mało kiedy służył mieszkańcom, bo przez większość czasu był zamknięty. Teraz go zburzono.

Sprawę opisuje Radio Gdańsk. Toaletę publiczną na bulwarach w Słupsku zbudowano przed 15 laty. Oprócz tego szaletu w ramach tego samego projektu powstały wtedy dwa inne, ulokowane w różnych miejscach miasta.

Rozgłośnia podaje, że w miejscu zburzonego obiektu ma powstać lokal gastronomiczny. – Szalet był w fatalnym stanie technicznym i nie było szans na dostosowanie go do nowych potrzeb czy zabudowy związanej z przyszłą gastronomią – mówi radiu Paweł Krzemień, kierownik referatu rewitalizacji w Urzędzie Miejskim w Słupsku.

– Byliśmy w środku na wizji lokalnej. Dach przeciekał, do wnętrza lała się woda. Być może to kwestia jakości materiałów, użytych do wykonania tej inwestycji. Kształt tego budynku raczej ograniczał możliwości adaptacji do nowych funkcji czy zagospodarowania. Decyzja o rozbiórce tego obiektu była optymalną – wskazuje.

Radio Gdańsk zaznacza, że zburzony szalet przez większość istnienia pozostawał nieczynny.

/TVP Info, fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!