Polska Wiadomości

Imigranci nie życzą sobie pomocy Polaków…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje RMF FM, ponad połowa imigrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Polski z Białorusi, nie zdecydowała się na wystąpienie z wnioskiem o udzielenie pomocy międzynarodowej. Nie chcą oni bowiem zostać w Polsce.

W ośrodkach dla nielegalnych imigrantów w Polsce przebywa obecnie 1450 osób. 43% z nich, według informacji, do jakich dotarło radio RMF FM, złożyło wnioski o udzielenie pomocy międzynarodowej. Pozostali nie chcą pozostawać w naszym kraju. Wszczęcie procedury w Polsce zamknęłoby im drogę o ubieganie się o ochronę na zachodzie Europy, a dla dużej części Polska nie jest krajem docelowym. W zamkniętych ośrodkach czekają więc na decyzje, które nakażą im opuścić nasz kraj.

Warto zaznaczyć, że 735 z przebywających w ośrodkach imigrantów w Polsce to obywatele Iraku. Tymczasem przez granicę polsko-białoruską wciąż próbują przedostawać się kolejne osoby.

Ciągle padają rekordowe liczby, w środę było niemal 500 takich prób, a w czwartek zostało przekroczone pół tysiąca. Wcześniej, każdego dnia mieliśmy do czynienia z ponad 300 do 400 próbami przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – powiedziała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Polski rząd wykorzystał usługę ALERT RCB do kontaktu z osobami, które chcą dostać się do Polski przekraczając granicę z Białorusią. Imigranci otrzymują ostrzegawcze SMS-y. W środę szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że we wtorek do północy prawie 31 tys. użytkowników telefonów zagranicznych otrzymało takie SMS-y.

MSWiA ostrzega, że sytuacja na granicy jest stale monitorowana, a za niszczenie zasieków grozi odpowiedzialność karna. Imigrantom przypomina się również, że ta droga nie pomoże im dostać się do Niemiec, a pogarszająca się pogoda może zagrozić ich zdrowiu i życiu. MSWiA ostrzega również imigrantów, aby nie brali tabletek ani innych środków, które przekazano im na Białorusi, ponieważ mogą zostać otruci.

I dobrze…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!