Wiadomości

Zbiórka na kaucję dla Zbigniewa Stonogi – zablokowana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zbiórka na kaucję dla Zbigniewa Stonogi, wielokrotnie skazywanego na więzienie biznesmena, została zablokowana. Wcześniej o wpłacanie pieniędzy na zbiórkę apelował dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski apelował na Twitterze o pomoc i zbieranie pieniędzy na kaucję dla Zbigniewa Stonogi, wielokrotnie skazywanego na więzienie biznesmena. Dziennikarz wpłacił na zbiórkę 200 zł.

Red. Czuchnowski z „Gazety Wyborczej” wspiera zrzutkę na kaucję dla Zbigniewa Stonogi

„W nawiązaniu do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji dotyczących stanu zdrowia podejrzanego Zbigniewa Stonogi prokuratura informuje, iż jest on osobą, której stan zdrowia umożliwia stosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania” – czytamy w oświadczeniu na jej stronie. Prokuratura powołuje się na dokumentację medyczną Stonogi oraz opinie biegłych lekarzy z Zakładów Medycyny Sądowej.

Zbiórka pieniędzy zorganizowana na serwisie zrzutka.pl została dziś zablokowana. Do tego momentu uzbierano tam 94.520 zł.

Czytaj też:

Prokuratura: Stan Zbigniewa S. umożliwia stosowanie tymczasowego aresztu

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!