Wiadomości

Kidawa-Błońska: Czuję nie tylko wsparcie kolegów z Platformy, ale też całej Koalicji Obywatelskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kandydata Koalicji Obywatelskiej wybrała Koalicja Obywatelska. Prezydenta wybiorą Polacy. Nie szukamy teraz kandydata na kandydata — zapewniła Małgorzata Kidawa-Błońska na antenie Polsat News.

Kidawa-Błońska stwierdziła, że czuje wsparcie Koalicji Obywatelskiej dla swojej kandydatury.

– Mam tę moc. Czuję nie tylko wsparcie kolegów z Platformy, ale też całej Koalicji Obywatelskiej. Od Zielonych, Inicjatywy Polskiej. Ale też wsparcie Polaków, z którymi rozmawiam. (…) Dostaje maile, że dobrze, że przestrzegam zasad — powiedziała.

Przypomniano jej, że Radosław Sikorski promował artykuł autorstwa Marka Migalskiego, w którym ten proponuje zmianę kandydata PO.

– Jeszcze kilka dni temu pan minister Sikorski był ze mną na konferencji, wspierał mnie w kampanii. Artykuł pana Migalskiego dał do przeczytania. (…) Nie róbmy z tego sensacji — powiedziała Kidawa-Błońska.

– Kandydata Koalicji Obywatelskiej wybrała Koalicja Obywatelska. Prezydenta wybiorą Polacy. Nie szukamy teraz kandydata na kandydata — dodała Kidawa-Błońska, która uważa, że ma szanse na przeskoczenie w sondażach innych kandydatów opozycji.

– Przed pandemią to ja byłam wyżej niż moi kontrkandydaci. Wszystko można zrobić – stwierdziła.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!