Wiadomości

Zatrzymany w Libii brat terrorysty z Manchesteru wiedział o planowanym zamachu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zatrzymany we wtorek w stolicy Libii, Trypolisie, brat zamachowca z Manchesteru Salmana Abediego, Hashem, przyznał, że wiedział o planowanym ataku oraz że należy do Państwa Islamskiego (IS) – podały w środę libijskie siły prewencyjne.

Urodzony w 1997 roku w Wielkiej Brytanii Hashem powiedział również, że przebywał w Wielkiej Brytanii w czasie, gdy trwały przygotowania do zamachu, oraz potwierdził, że jego brat także należał do IS.

Według libijskich sił prewencyjnych Hashem „był obserwowany od półtora miesiąca”, a „zespoły śledcze dostarczyły informacji, według których przygotowywał on zamach terrorystyczny w stołecznym Trypolisie”.

Zatrzymano go we wtorek wieczorem, w chwili gdy odbierał pieniądze wysłane mu przez Salmana.

Według informacji brytyjskich służb, przekazanych władzom Francji, Salman Abedi, obywatel Wielkiej Brytanii libijskiego pochodzenia, prawdopodobnie był w Syrii – mówił w środę francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb, dodając, że Salman miał powiązania z Państwem Islamskim.

W związku z atakiem, w którym zginęły 22 osoby, brytyjska policja zatrzymała dotychczas pięć osób, w tym drugiego brata zamachowca, Ismaila. Z kolei w Libii, oprócz Hashema, zatrzymano również ojca wszystkich trzech braci, Ramadana.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!