Europa Wiadomości

Na Zakarpaciu banderowcy brutalnie pobili miejscowych Węgrów (film)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszystko zaczęło się od tego, że miejscowi Węgrzy postawili przy wjazdach do powiatów (rejonów) winogradowskiego i berehiwskiego w Obwodzie Zakarpackim tablice w języku węgierskim z napisami „Węgry pozdrawiają was” i „Kraj z językiem węgierskim”. Z kolei deputowani do rady rejonu berehiwskiego podjęli uchwałę o zwróceniu się do prezydenta Petra Poroszenki z petycją, w której zaprotestowali przeciw ograniczaniu praw mniejszości narodowych, oraz przedstawili projekt porozumienia dotyczącego wzajemnych relacji z władzami centralnymi.

W odpowiedzi udali się tam banderowcy, którzy zniszczyli tablice i brutalnie pobili pilnujące je osoby, czym w sieci społecznościowej pochwalił się lider ugrupowania „Bractwo” Dmitrij Korczyńskij, który napisał nadto:

„Celem węgierskiego separatyzmu na obszarze ukraińskiego Zakarpacia jest zadanie ciosu w plecy walczącej Ukrainy. Fundamentem zakarpackiego separatyzmu jest lokalny odłam regionałów, który działa na korzyść wroga, który siedzi na Kremlu, i miesza, dążąc do tego, by Ukraina przestała istnieć. Ale dopóki na Ukrainie istnieją oddziały ukraińskich patriotów. Zakarpacie będzie nieodłączną częścią Ukrainy.” – napisał Korczyńskij.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!