Polska Wiadomości

Zatrzymano ukraińskich “uchodźców” podejrzanych o rozbój i kradzież

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 5 sprawców rozboju oraz kradzieży rozbójniczej. Szybko okazało się, że to tzw. “uchodźcy”.

Zatrzymano ukraińskich “uchodźców” podejrzanych o rozbój i kradzież w Warszawie.  W zeszłym tygodniu w nocy z wtorku na środę policjanci Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej aresztowali 40- letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o to, że wraz z dwoma innymi członkami swojej nacji, dokonali rozboju na innej osobie. Podczas zdarzenia mężczyźni, używając przemocy ukradli telefon oraz portfel.
To właśnie dzięki kradzieży telefonu, w krótkim czasie od zatrzymania 40-latka policjanci Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali dwóch pozostałych Ukriańców w wieku poborowym, powiązanych z tym rozbojem.
Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota Sąd orzekł wobec wszystkich trzech sprawców areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 15 lat więzienia.
Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ oraz Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.
NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach wnosimy o przekazanie deliwkentów w ręce niezwyciężonej, ukriańskiej armii. W jej szeregach będą mogli wykazać się przeciwko rosyjskim żołnierzom, a nie cywilom w Polsce.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!