Polska Wiadomości

Zatrzymano Ukraińca propagującego nazizm w internecie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal lublin112.pl kryminalni z Lublina razem z funkcjonariuszami Centrum Antyterrorystycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustalili i zatrzymali obywatela Ukrainy propagującego faszystowski ustrój państwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty, wkrótce stanie przed sądem.

Funkcjonariusze ustalili, że 26-letni obywatel Ukrainy na jednym z portali internetowych umieszczał zdjęcia, na których propagował faszystowski ustrój państwa.

Mężczyzna został zatrzymany przez lubelskich kryminalnych i antyterrorystów we wtorek na terenie gm. Marki w województwie mazowieckim.

Obywatel Ukrainy zamieścił na jednym z portali internetowych swoje zdjęcie na którym przedstawiał gesty i symbole faszystowskie na tle Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie. Na następnej fotografii zrobionej w tym samym miejscu, którą wrzucił kilka miesięcy później do sieci ubrany był w czarną koszulkę z wizerunkiem nazistowskiego przywódcy na tle Mauzoleum.

Kolejne dwa zdjęcia jakie wrzucił do Internetu przedstawiały symbole odnoszące się do nazistowskiej formacji SS na tle Muzeum Martyrologii Wielkopolan Fort VII w Poznaniu. Sprawca za każdym razem posługiwał się fałszywym imieniem i nazwiskiem.

26-latek usłyszał wczoraj 3 zarzuty publicznego propagowania ustroju faszystowskiego. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Czy uważacie, że wśród stale napływających do naszego kraju liczbie imigrantów osoby o takich poglądach mogą pojawiać się częściej? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: lublin112.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!