Wiadomości

Zatrzymano podejrzanego o podpalenie lasu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podpalenie lasu w Nadleśnictwie Tuszyma (RDLP w Krośnie). 36-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego został tymczasowo zatrzymany, w środę policja będzie prowadzić czynności w jego sprawie.

Podejrzanie zachowującą się osobę zauważył leśnik jadący na sprawdzenie informacji o pożarze, który kamery monitoringu wykryły na terenie leśnictwa Ruda w okolicy Rzemienia. Wezwana na pomoc Straż Leśna pomogła ująć podejrzanego. Mężczyzna został tymczasowo zatrzymany przez policję w Mielcu. Obecnie zbierane są dowody w sprawie, a na jutro policjanci zaplanowali czynności dochodzeniowe.

– To był już drugi pożar w ciągu doby w tym samym leśnictwie, w poniedziałek 20 kwietnia spaliło się 60 arów poszycia w drzewostanie sosnowym, natomiast we wtorek rano wybuchł pożar, który do momentu ugaszenia objął około pół hektara poszycia– relacjonuje Bogdan Tomaszewski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Tuszyma. – Obydwa wykryte i zlokalizowane zostały dzięki kamerom monitoringu pożarowego w naszym nadleśnictwie.

W lasach obowiązuje trzeci, najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego. Ściółka w południe osiąga wilgotność poniżej 10 procent. Leśnicy apelują o ostrożność w trakcie wizyt na terenach leśnych.

/lasy.gov.pl, Fot. Hubert Jemioło/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!