Wiadomości

Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o przestępstwa związane z udzielaniem lichwiarskich pożyczek i wyłudzaniem nieruchomości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o przestępstwa związane z udzielaniem lichwiarskich pożyczek i wyłudzaniem nieruchomości od mieszkańców Gdańska – poinformował dziś minister sprawiedliwości – prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Podczas konferencji prasowej w Gdańsku minister podkreślił, że zatrzymani popełnili przestępstwa “niezwykle naganne i moralnie obciążające sprawców”.

– Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o szereg przestępstw związanych z wyłudzaniem nieruchomości od mieszkańców Gdańska – i nie tylko – przez grupy przestępcze, które parały się udzielaniem lichwiarskich pożyczek, a tak naprawdę w ukartowany sposób przejmowały od nieświadomych tego pokrzywdzonych dorobek całego życia pod pretekstem udzielanych pożyczek – wskazał Ziobro.

Minister dodał, że sprawą od dłuższego czasu zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

– Były też zatrzymania i realizacje. Po raz pierwszy zastosowano w tym śledztwie wprowadzoną instytucję konfiskaty rozszerzonej – zaznaczył Ziobro.

Jeszcze dziś prokurator ma postawić zatrzymanym łącznie 120 zarzutów, dotyczących głównie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowej oraz oszustw.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!