Gospodarka Wiadomości

Wkrótce budowa mostu na Sanie w okolicach Jarosławia – ma to być pierwsza z szeregu podobnych inwestycji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Pierwszą inwestycją w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów” będzie most na Sanie w okolicach Jarosławia (Podkarpackie) – poinformował w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

– Rok temu pan premier w Przysusze mówił o tym, jak bardzo potrzebne są przeprawy mostowe w naszym kraju. Wówczas, jeszcze w Ministerstwie Rozwoju, obiecaliśmy panu premierowi, że taki program przygotujemy i że będziemy go realizować – dodał Kwieciński.

Minister inwestycji i rozwoju przypomniał, że we wtorek wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem ogłosili uruchomienie programu.

– W tym programie posługujemy się taką sentencją Isaaca Newtona, która mówi, że „ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów” i tak faktycznie przez ostatnie lata się działo. W tym czasie budowaliśmy dużo mostów w ciągach dróg ekspresowych, w ciągach autostrad i dróg krajowych, natomiast zapominaliśmy o inwestycjach samorządowych, a przeprawy mostowe są bardzo kosztowne i najczęściej są one poza możliwościami finansowymi samorządów lokalnych – mówił minister.

Podkreślił, że w programie wybranych zostało 20 najbardziej potrzebnych w Polsce mostów i te inwestycje będą realizowane. Kwieciński przypomniał, że znajdują się one w 9 województwach na 8 rzekach.

– Jedną z tych 20 inwestycji jest właśnie przeprawa tutaj. Określamy ją jako przeprawa mostowa między Jarosławiem a Leżajskiem, a tak naprawdę ona leży w okolicach Jarosławia – sprecyzował.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!