Wiadomości

Wiceminister Sellin zachwycony działalnością organizującego antypolskie hucpy Muzeum POLIN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Generalnie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN spełnia zadanie, o którym marzyliśmy jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, kiedy czuliśmy, że brakuje nam takiej placówki, która by opowiadała o życiu – powiedział dwa miesiące temu wiceminister kultury, Jarosław Sellin, podkreślając, że współpraca MKiDN z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest dobra i merytoryczna.

– Dotacja podmiotowa na Muzeum POLIN ze strony ministerstwa w wysokości 8,9 mln zł rocznie, stabilna, umożliwiająca funkcjonowanie tego muzeum, również liczne dotacje celowe na różne zadania, które muzeum planuje w każdym konkretnym roku, także to jest współpraca dobra, merytoryczna po prostu – stwierdził wiceminister Sellin, pytany przez dziennikarzy, jak układa się współpraca MKiDN z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Na pytanie, czy MKiDN chce zmienić koncepcję tego muzeum, powiedział, że „generalnie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN spełnia zadanie, o którym marzyliśmy jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, kiedy czuliśmy, że brakuje nam takiej placówki, która by opowiadała o życiu”.

– Bo Żydzi ze świata przyjeżdżający do Polski, odwiedzający Polskę przede wszystkim poznawali miejsca tragiczne, przede wszystkim obozy zagłady i kojarzyli Polskę z jednym wielki cmentarzem, z tragicznym cmentarzem poholokaustowym. Chcieliśmy opowiedzieć – i to muzeum to zadanie spełnia – o prawie tysiącletnim życiu. Z blaskami i cieniami, ale na tle innych krajów Europy, jednak dobrym życiu – mówił wiceminister kultury, dodając, że „Polska była najważniejszą ojczyzną, można powiedzieć duchową też dla Żydów, po Egipcie, po Palestynie, po Mezopotamii, po Hiszpanii, przez 500 lat”.

Wypowiedzi te, które pojawiły się w okresie, gdy Muzeum POLIN podjęło szaloną antypolską kampanię propagandową, umknęły wówczas naszej uwadze. Natomiast uważamy, że warto je nagłaśniać, bo takie własnie wypowiedzi powodują, że nie jesteśmy – jako państwo i naród – w świecie szanowani.

/dzieje.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!