Wiadomości

Zatrzymano pedofila, który składał przez internet propozycję seksualną nieletniemu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ręce kryminalnych z chełmskiej komendy wpadł 41-latek, który przez internet składał propozycję seksualną 14-latkowi. Do zatrzymania mężczyzny przyczynił się mieszkaniec Chełma, który przekazał informacje w tej sprawie. Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację, o 41-latku, który za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt z małoletnim. Mężczyzna był przekonany, że korespondencję prowadzi z 14-latkiem. Bardzo szybko złożył mu propozycję seksualną umawiając się na spotkanie.

Jak się okazało, zamiast spotkania, do jego domu zapukali wczoraj policjanci. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, dzisiaj zostanie doprowadzony z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego składanie za pośrednictwem systemów teleinformatycznych małoletniemu poniżej lat 15 propozycji seksualnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

/Policja Lubelska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!