Wiadomości

PiS grozi koalicjantom zerwaniem koalicji i przedterminowymi wyborami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jeżeli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami; rząd mniejszościowy niemożliwy, jeżeli zajdzie taka sytuacja, to pójdziemy na wybory, oczywiście sami – stwierdził wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Prezes (PiS) bardzo stanowczo ostrzegł tych, którzy by chcieli inaczej głosować niż wskazuje to partia, ale też powiedział, że konsekwencją ewentualnej niesubordynacji mogą być bardzo poważne konsekwencje wobec osób, które tak postąpią, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii, utratą wszelkich stanowisk i funkcji zarówno w Sejmie, jak i w okręgach – powiedział Terlecki.

Szef klubu PiS podkreślał, że tematem nadzwyczajnego posiedzenia klubu z udziałem wyłącznie posłów PiS była ustawa o ochronie zwierząt.

– Prezes PiS odniósł się do sytuacji negocjacji z naszymi koalicjantami stwierdzając, że nie mają one sensu skoro nasi dotychczasowi koalicjanci występują innym programem, z innymi pomysłami, z innymi wskazaniami do głosowań niż cały klub – powiedział Ryszard Terlecki.

– Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zwieszone w związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie; jeśli nasi koalicjanci poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich wrócić – dodał Terlecki.

– Jeżeli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami; rząd mniejszościowy niemożliwy, jeżeli zajdzie taka sytuacja, to pójdziemy na wybory, oczywiście sami – stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!