Wiadomości

Zatrzymano nielegalnych migrantów z Turcji i Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze z Nadbużańskiego oddziału SG zatrzymali dwie pięcioosobowe grupy nielegalnych imigrantów.

25 sierpnia funkcjonariusze z Placówki SG w Dołhobyczowie zatrzymali pięcioosobową rodzinę obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej (w wieku od 5 do 35 lat). Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Poruszali się pieszo polami w głąb kraju. Zatrzymani, w rozmowie z funkcjonariuszami SG przyznali, że Polska miała być celem ich podróży.

26 sierpnia funkcjonariusze z Placówki SG w Chłopiatynie, używając urządzeń do nocnej obserwacji terenu, zaobserwowali osoby, które pieszo poruszały się w kierunku od granicy państwa w głąb kraju. Zatrzymano pięcioosobową grupę obywateli Turcji w wieku od 7 do 41 lat. Deklarowanym celem ich podróży miały być Niemcy.

Zarówno obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej jak i obywatele Turcji nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Zostali przekazani stronie ukraińskiej.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!