Wiadomości

Zastępca szefa FBI wyrzucony w trybie natychmiastowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Jeff Sessions poinformował, że były z-ca dyrektora FBI Andrew McCabe został zwolniony w trybie natychmiastowym. Był on zaangażowany w śledztwo ws. ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w USA.

Andrew McCabe FIRED, a great day for the hard working men and women of the FBI – A great day for Democracy. Sanctimonious James Comey was his boss and made McCabe look like a choirboy. He knew all about the lies and corruption going on at the highest levels of the FBI!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 17 marca 2018

W oświadczeniu przedstawionym w piątek Jeff Session zaznaczył: „Wziąwszy pod uwagę ustalenia Inspektora Generalnego, a także wnioski z postępowania wyjaśniającego biura ds. odpowiedzialności zawodowej FBI i rekomendacje szefa działu personalnego, postanowiłem rozwiązać umowę o pracę z Andrew McCabe w trybie natychmiastowym”.

Zastępca dyrektora FBI Andrew McCabe odszedł z FBI pod koniec stycznia. W marcu miał przejść na emeryturę. W okresie od stycznia do marca przebywał na urlopie. Media twierdziły, że mianowany wówczas nowy szef FBI Christopher Wray groził dymisją, jeśli McCabe zostałby zwolniony z pracy.

Trump wielokrotnie atakował go na Twitterze. W lipcu pisał: „Dlaczego prokurator generalny Sessions nie zastąpi kimś (…) McCabe’a?”

Biały Dom komentował odejście McCabe’a w styczniu, informując, że prezydent nadal podtrzymuje swe wcześniejsze wypowiedzi na jego temat, ale nie miał nic wspólnego z jego rezygnacją.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!