Wiadomości

Zarejestrowano już czterech kandydatów w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O północy z piątku na sobotę minął termin zgłaszania kandydatur w wyborach prezydenta Rzeszowa, które odbbdą się 9 maja. Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała czterech kandydatów. Decyzja w sprawie rejestracji kandydatki KWW Polska 2050 zostanie podjęta w poniedziałek.

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, jedyna kobieta w tym gronie, jest popierana m.in. przez Prawo i Sprawiedliwość oraz rzeszowski region NSZZ „Solidarność”.

Marcin Warchoł, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, to kandydat Solidarnej Polski, który jest wspierany przez byłego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca.

Grzegorz Braun, reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, popierany jest przez Konfederację, której jest posłem Konfederacji, wybranym w okręgu rzeszowskiego.

Konrad Fijołek jest byłym współpracownikiem Ferenca, wiceprzewodniczącym rady miasta i szefem klubu Rozwój Rzeszowa. Popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050. Był związany z SLD.

Decyzja w sprawie rejestracji kandydatury Małgorzaty Grzywa z KWW Polska 2050 zostanie przez komisje wyborczą podjęta w poniedziałek. Podpisy popierające jej kandydaturę zostały złożone w piątek po południu. KWW Polska 2050 nie jest tożsamy z ruchem Szymona Hołowni, a Grzywa m.in. w latach 2010–14 była wójtem gminy Oświęcim.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!