Kultura Polska Wiadomości

Zapraszamy na rocznicową konferencję o Krzysztofie Karoniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kim był śp. Krzysztof Karoń i jakie pozostawił po sobie dziedzictwo? Na to pytanie już niedługo postarają się odpowiedzieć prelegenci zajmujący się problematyką antykultury.

Zapraszamy na rocznicową konferencję o Krzysztofie Karoniu. Wydarzenie pt. „Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w godzinach 9.00-19.00 w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie (ul. Plac Powstańców Warszawy 2). Organizatorami są Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Co istotne, udział w wydarzeniu jest możliwy wyłącznie po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej.

Nowa interpretacja marksizmu

Tematem konferencji będą życie i twórczość śp. Krzysztofa Karonia – myśliciela, erudyty oraz autora przełomowej książki „Historia antykultury”, która została wydana w 2018 roku. Omawiana pozycja zaprezentowała nowatorską, bardzo odkrywczą intelektualnie koncepcję rozwoju ideologii marksistowskiej. Jej wpływ na polskie środowisko konserwatywne jest znaczący i muszą to przyznać również krytycy teorii wysuniętych przez śp. Krzysztofa Karonia. Można powiedzieć, że „Historia antykultury” zmieniła sposób postrzegania wielu współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych, inspirując publicystów i naukowców do dalszego zgłębiania tej tematyki.

Warto wspomnieć, że w podobnym okresie ukazała się także książka historyka Dariusza Rozwadowskiego „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu”, w której autor odniósł się do internetowego dorobku śp. Krzysztofa Karonia. W lutym 2023 roku, czyli niedługo przed swoją śmiercią, twórca „Historii antykultury” miał okazję uczestniczyć w premierze „Encyklopedii Antykultury” – wspólnego dzieła jego współpracowników oraz w pewnym sensie „uczniów”. Siedmiu młodych badaczy postanowiło w ten sposób rozwinąć myśli i teorie śp. Krzysztofa Karonia, oddając jednocześnie hołd jego publicznej działalności z ostatnich lat.

Ponadto w ostatnich miesiącach na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna książka podejmująca problematykę antykultury, a mianowicie „Katechizm antykultury” dr. Jerzego Szczepkowskiego. W tym przypadku mamy do czynienia z pracą łączącą w swoich analizach temat ideologii marksistowskiej z tzw. Wielkim Resetem – globalistyczną koncepcją przebudowy świata w duchu zrównoważonego rozwoju i inkluzji.

Kto pojawi się na konferencji?

Bartosz Kopczyński – z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.

Jan Wojciech Kubań – prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym. Orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim.

Mariusz Paszko – dziennikarz, inżynier systemowy oraz trener z wieloletnim stażem w zakresie zarządzania, planowania i konsultingu. Autor książki „Mind Mapping. Jak ogarnąć całość”.

Jan Przybył – doktor teologii, historyk kultury, badacz i znawca literatury polskiej, tłumacz, pilot wycieczek oraz autor książek o dziedzictwie kultury Kresów. Współprowadzący kanał na YouTube naArgumenty.

Michał Pytel – magister nauk o polityce i administracji specjalizujący się w badaniu zmian stosunków społecznych, zwłaszcza w zakresie myśli marksistowskiej i polityki Unii Europejskiej. Menadżer kilku znanych konserwatywnych kanałów na YouTube oraz realizator nagrań.

Dariusz Rozwadowski – historyk, pisarz, nauczyciel, działacz sportowy, a także autor książek popularnonaukowych „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu” oraz „Kościół w obliczu rewolucji. Marksistowski marsz przez instytucje Kościoła katolickiego”.

Arkadiusz Stelmach – wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz szef Rady Programowej Portalu PCh24.pl. Działacz ruchów Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Z zawodu polonista i marketingowiec.

Dr hab. Jan Paweł Strumiłowski OCist – dr hab. teologii dogmatycznej, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach-Panewnikach. Zajmuje się teologią piękna, teologią trynitarną i chrystologią oraz teologiczną teorią poznania.

Jerzy Szczepkowski – z wykształcenie doktor architekt, z zamiłowania historyk filozofii i badacz marksizmu, autor książek „Upadły Książe” oraz „Katechizm antykultury”.

Robert Zawadzki – ekonomista i dziennikarz związany ze środowiskiem Telewizji TRWAM. Specjalizuje się w tematyce klimatyczno-energetycznej. Reżyser serialu „Antykultura” oraz „Demaskowanie integracji europejskiej”. Autor książki „Odnawialne źródła władzy”.

Jakub Zgierski – dziennikarz i publicysta. Z zamiłowania badacz marksizmu, a z wykształcenia edytor tekstów, korektor i marketingowiec. Redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury”.

Tomasz Antoni Żak – reżyser teatralny, twórca „Teatru Nie Teraz”, scenarzysta, pisarz i publicysta. Stały współpracownik dwumiesięcznika „Polonia Christiana” i portalu PCh24. Autor książek: „Dom za żelazną kurtyną”, „Komu służy kultura?” oraz „Tęskniąc za karą śmierci”.

Stanisław Żuławski – historyk, autor książki „Przed Hitlerem. Od czerwonego karnawału do brunatnej twierdzy. Monachium 1918/1919” oraz jeden z autorów „Encyklopedii Antykultury”. Współprowadzący kanał na YouTube „Międzywojnie”.

Serdecznie zapraszamy!

Polecamy również: TYLKO U NAS: Nawet ofiary zamachu w Szczecinie nie znają imienia sprawcy!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!