Zmarł ksiądz Roman Kneblewski
Polska Wiadomości

Zmarł ks. Roman Kneblewski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarł ks. Roman Kneblewski.

Dzisiaj w nocy zmarł ks. Prałat Roman Kneblewski, w komunikacie podanym przez kanał YouTube Tuba Cordis czytamy:

„Drodzy! Niestety, dziś w nocy przyszła ta wiadomość której się obawialiśmy: ks. Prałat zmarł. Tak jak pisałem poprzednio, ostatnie dni to były ciągle wahania – jednego dnia słyszeliśmy że jego odejście może być kwestią godzin, a potem przychodziła nadzieja. Ale jak widać, jego serce było już wyczerpane – a Pan zechciał go zabrać na odpoczynek. Requiescat in pacem! Niech spoczywa w pokoju. Teraz tym bardziej proszę: módlcie się za niego, aby zgodnie ze słowami Pisma świętego, po nieznacznym skarceniu dostąpił dóbr wielkich. Jakub Majewski”.

Ksiądz Prałat Roman Kneblewski przez wiele lat był kapłanem tradycji katolickiej, ewangelizację prowadził również poprzez wspomniany kanał YouTube – Tuba Cordis, czy na łamach czasopisma Magna Polonia, za niezłomną postawę wielokrotnie był obiektem  ataków ze strony lewicowych, antypolskich mediów. M.in. zawodowi konfidenci z OMZRiK składali przeciwko niemu typowe dla swojej profesji donosy. Doznał również wiele niesprawiedliwości ze strony przełożonych, znosił to jednak z pokorą godną prawdziwego chrześcijanina.

Wieczne odpoczywanie, Racz mu dać Panie, A Światłość Wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Polecamy również: Kalendarium historyczne: 27 marca 1790 – sojusz polsko-pruski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!