Wiadomości

Zapadł wyrok w sprawie Donalda Trumpa. Jest komentarz byłego prezydenta USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ława przysięgłych podjęła decyzję w głośnym procesie Donalda Trumpa. Były prezydent Stanów Zjednoczonych był oskarżony m.in. o zgwałcenie Jean Carroll.

Jean Carroll twierdziła,że w połowie lat 90. Donald Trump miał napastować ją seksualnie. Jak zeznawała, do zdarzenia miało dojść w w luksusowym domu handlowym Bergdorf Goodman na Manhattanie. Z jej relacji wynika, że kiedy były prezydent USA dowiedział się, że zajmuje się modą, poprosił ją o pomoc w kupieniu prezentu dla swojej ówczesnej partnerki. Jean Carroll tłumaczyła, że namówił ją do przymierzenia koronkowego body.

„Kiedy dotarliśmy do przymierzalni, przycisnął mnie do ściany i chciał ściągnąć rajstopy. Był elegancko ubrany, miał krawat i marynarkę. Potem przyciskał swoje palce do moich części intymnych i wpychał we mnie swojego penisa. Częściowo lub do połowy, nie pamiętam dokładnie” – opisywała. „To przerodziło się w rodzaj kolosalnej walki. W końcu udało mi się wysunąć i odepchnąć go kolanem i uciec z przymierzalni” – dodawała.

Donald Trump stanowczo zaprzeczał tym oskarżeniom. Próbował przekonywać, że nigdy nie spotkał Jean Carroll. Dodawał, że zarzuty pod jego adresem to próba zwrócenia na siebie uwagę i sposób na promocję nowej książki. Dodawał, że kobieta nie jest w jego typie.

Jak podaje agencja Reutera, 9 maja decyzję w sprawie podjęła ława przysięgła. W wydanym wyroku stwierdzono że Donald Trump nie zgwałcić Jean Carroll, ale jest winny napaści na nią oraz zniesławienia. Były przywódca USA będzie jej musiał wypłacić odszkodowanie w wysokości 5 milionów dolarów.

„NIE MAM ABSOLUTNIE ŻADNEGO POJĘCIA, KIM JEST TA KOBIETA. Ten werdykt to hańba – kontynuacja największego polowania na czarownice wszechczasów!” – napisał Trump na komunikatorze Truth Social. Jego adwokaci zapowiedzieli złożenie apelacji.

/wprost.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!