Wiadomości

Atak nożownika w domu dziecka. 16-letnia dziewczyna nie żyje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

16-latka wpuściła nożownika przez okno.

Tragedia w domu dziecka w Tomisławicach w Łódzkiem. Wychowawczynię oraz mieszkańców zaatakował nożownik. Jedna osoba zginęła – to 16-letnia dziewczyna, wychowanka placówki. Kolejne 9 osób jest rannych, 5 z nich trafiło do szpitala. Sprawca został zatrzymany. Czeka na przesłuchanie w policyjnej izbie zatrzymań – informuje RMF.

Do ataku nożownika doszło w domu dziecka w miejscowości Tomisławice w powiecie sieradzkim we wtorek ok. godziny 23:00. Mężczyzna z nożem w ręku wszedł do placówki i zaczął atakować dzieci i wychowawców. Następnie uciekł. Jedno dziecko nie żyje, 9 osób zostało rannych. 5 osób – czworo dzieci i opiekunkę – natychmiast przewieziono do szpitali.

W akcji ratunkowej brały udział helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak przekazała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi kom. Aneta Sobieraj, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Ofiara śmiertelna to 16-letnia dziewczyna – podopieczna placówki. Nastolatka zmarła na miejscu. Sprawca uciekł, po godzinie został zatrzymany w miejscu zamieszkania. To 19-letni mieszkaniec gminy Warta. Nie był wcześniej notowany przez policję. W chwili ataku nie był pijany, pobrano krew do badań na obecność narkotyków. W chwili ataku w placówce przebywało 13 osób, w tym opiekunka.

Według ustaleń dziennikarza RMF FM Rocha Kowalskiego, 16-latka sama wpuściła napastnika na teren placówki przez okno. Potem doszło do kłótni między nastolatkami. 16-latek ugodził nożem dziewczynę, po chwili wychowawczynię, a następnie atakował już na oślep wszystkie napotkane osoby. Śledztwo prowadzi policja i prokuratura. 19-latek czeka na przesłuchanie w policyjnej izbie zatrzymań.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!