Wiadomości

Służby białoruskie nie ustają w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Służby białoruskie cały czas zaangażowane są w ułatwianie cudzoziemcom nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski.

Wczoraj (08.05.2023 r.) około godz.19.00 na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych ujawniono grupę osób (4 ob. Afganistanu i ob. Iranu), która przekroczyła polsko-białoruską granicę wbrew przepisom. Po białoruskiej stronie oczekiwała jeszcze spora grupa cudzoziemców, która chciała nielegalne dostać się do naszego kraju.

Mężczyźni byli instruowani przez zamaskowanego mężczyznę, mówiącego po rosyjsku. Grupa zachowywała się agresywnie. Mężczyznom wyraźnie nie spodobało się, że granica naszego państwa jest chroniona i stoją na ich drodze polskie patrole. Po pewnym czasie osoby oddaliły się w głąb Białorusi.

Mimo, że obszar przy granicy znajdujący się po stronie białoruskiej jest strefą dostępną tylko dla służb białoruskich, cały czas pojawiają się tam osoby próbujące nielegalnie przedostać się do Polski. Służby białoruskie wskazują im miejsca, podprowadzają pod granicę, przewożą, dostarczają narzędzia do przejścia przez barierę lub pontony do pokonania rzeki granicznej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!