Felietony

Zaolziańskie świętowanie 100-lecia niepodległości Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziecka ze Stonawy, Trzanowice, Suszanie, Bystrzyca, Olza, Błędowice, Bez miana, TA Grupa, Gimnaści, Gorol i Ampli Fire. Oczywiście to nie jedyni wykonawcy niedzielnego programu na cieszyńskim rynku, niemniej świętowanie niepodległości miało spory zaolziański akcent. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Zdjęcia pochodzą ze strony:
http://zwrot.cz/2018/10/niedzielne-swietowanie-niepodleglosci-z-zaolziem/?fbclid=IwAR1GBUwO0tPACVeK8F8LqQH4DL_Csku0g57m21gG3SBpyp1stBw2mL2S_ec

A oto podziękowania przesłane przez prezes PZKO Helenę Legowicz oraz prezesa KP Mariusza Wałacha:

Drodzy Współziomkowie ,

gorąco dziękujemy wszystkim, którzy z potrzeby serca i więzi z Macierzą wzięli udział sobotnim wiecu historycznym na rynku w Cieszynie. Tak, jak nasi przodkowie sto lat temu w tym miejscu masowo zademonstrowali swoją polskość, i my teraz pokazaliśmy, że ich spuścizna nie jest nam obca. Obecność nas, Zaolziaków, na trzydniowych obchodach 100-lecia Niepodległości w Cieszynie jest wyrazem naszego przywiązania nie tylko do całego Śląska Cieszyńskiego, ale również do naszej duchowej ojczyzny – Niepodległej Polski.

Dziękujemy również wszystkim zespołom, które na niedzielnym pikniku artystycznym zaprezentowały przegląd naszej działalności kulturalnej i sportowej, godnie reprezentując Zaolzie na tym doniosłym wydarzeniu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!