Wiadomości

Zamierzają zagłuszyć kibiców, bo ci gwiżdżą na klękających piłkarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kibice gwizdami pokazują swoją dezaprobatę wobec klękania angielskich piłkarzy w geście “walki z rasizmem” na Euro 2020. Federacja chce w związku z tym zagłuszyć ich głośną muzyką.

Trwa Euro 2020. Zakończyła się faza grupowa, a przed nami ćwierćfinały. Obok emocji sportowych, pojawiają się także te związane m.in. z ruchem LGBT czy rasizmem.

Anglia zmierzy się na stadionie Wembley z Niemcami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 we wtorek. Starcie drużyn znajdujących się w gronie faworytów do wygranej w turnieju budzi szczególne zainteresowanie nie tylko z powodów stricte sportowych.

Piłkarze reprezentacji Anglii przed rozpoczęciem każdego meczu Euro 2020 klękają w geście „walki z rasizmem”. Ich zachowanie budzi niezadowolenie, czy wręcz zażenowanie wielu kibiców. Za każdym razem trybun rozlegają się coraz głośniejsze gwizdy.

W związku z tym przed wtorkowym meczem z Niemcami, władze angielskiej federacji piłkarskiej zwróciły się z prośbą do operatora obiektu Wembley, by w momencie, w którym zawodnicy klękną przed pierwszym gwizdkiem sędziego została puszczona głośna muzyka. Miałoby to na celu zagłuszenie dezaprobaty, jaką wyraża część trybun.

„Zawsze byliśmy za tym, by wspierać reprezentację we właściwy sposób – przed, w trakcie, jak i po meczu” – pisze federacja w oficjalnym oświadczeniu. „Przed wtorkowym spotkaniem z Niemcami pragniemy raz jeszcze zaapelować do wszystkich fanów. Zrobimy wszystko, by wszelkie przejawy dyskryminacji i podziałów były napiętnowane, a mecze z udziałem angielskiej drużyny narodowej pozostały bezpiecznym i radosnym doświadczeniem”. – czytamy w komunikacie.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!