Wiadomości

Zamach w szkole podstawowej w Belgradzie. Jest wiele ofiar

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do ataku doszło w środę nad ranem w szkole podstawowej im. Vladislava Ribnikara w centrum Belgradu.

W środę rano w szkole w centrum Belgradu 14-latek otworzył ogień do uczniów i pracowników szkoły podstawowej. W wyniku strzelaniny zginęło ośmioro dzieci i woźny; nauczycielka i sześcioro dzieci trafiło do szpitala – poinformowała agencja Tanjug, powołując się na informacje ministerstwa spraw wewnętrznych Serbii.

14-letni uczeń siódmej klasy wszedł do szkolnego budynku i zaczął strzelać do nauczycielki i swoich rówieśników. Ranił również ochroniarza, który zmarł na miejscu. Policja oświadczyła, że rannych zostało co najmniej pięcioro uczniów; troje poszkodowanych dzieci zostało przewiezionych na intensywną terapię – jedna z najciężej rannych ofiar jest już operowana.

Świadkowie zdarzenia powiedzieli miejscowym mediom, że strzelanina trwała około pięciu minut. Na miejsce szybko przyjechała policja, w tym oddziały antyterrorystyczne, które obezwładniły chłopaka i go aresztowały. Pojawiły się również karetki pogotowia.

– Widziałem krzyczące dzieci wybiegające ze szkoły. Przyszli rodzice, byli w panice. Później usłyszałem trzy strzały – powiedział jeden z uczniów serbskiej państwowej telewizji RTS. Nie wiadomo na razie, jakie były motywy ucznia – w pierwszych słowach miał powiedzieć policjantom, że oddał tylko kilka strzałów. Wiadomo natomiast, że broń, którą się posługiwał, ukradł swojemu ojcu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!