Wiadomości

Świątynia Szatana zorganizowała „największą w historii” konferencję satanistyczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W miniony weekend Świątynia Szatana (TST) zorganizowała konferencję SatanCon w Boston Marriott Copley Place.

Przeciwko – zdaniem organizatorów – „największemu w historii” – publicznemu wydarzeniu o otwarcie satanistycznej tematyce protestowali katolicy, odmawiający różaniec wynagradzający w intencji zadośćuczynienia za publiczny akt bluźnierstwa wobec Boga.

„Świątynia Szatana organizuje publiczny weekend bluźnierstw. Ten publiczny grzech domaga się publicznego zadośćuczynienia. Nie możemy pozostać milczący wobec celowego ataku wymierzonego w Boga, Kościół katolicki, Stany Zjednoczone i rodzinę” – relacjonują organizatorzy protestu z amerykańskiego stowarzyszenia Tradycja, Rodzina, Własność (TFP).

Jak przekonują, w tych czasach, nawet jeżeli jesteśmy zastraszani i szantażowani, musimy zdobyć się na akt odwagi i otwarcie sprzeciwić się satanizmowi. „Musimy zdobyć się na akt publicznego zadośćuczynienia wobec tej otwartej manifestacji satanizmu. Nie chcemy widzieć Szatana w przestrzeni publicznej. Na świecie dzieje się tak, a nie inaczej, dlatego, że ludzie zbyt długo tolerują Zło zamiast otwarcie z nim walczyć. Dzięki temu, że my siedzimy i czekamy, satanizm stopniowo nabiera rozpędu. To bitwa” – mówi jeden z uczestników wydarzenia.

„Jezus na pustyni pokazał jak radzić sobie z Szatanem. Walczył z nim i złoił mu skórę. Skoro chcemy być uczniami Chrystusa, musimy podążać Jego przykładem” – dodaje.

Jak zaznaczają uczestnicy protestu, wielu satanistów przekonuje, że satanizm to tylko pewnego rodzaju gra i system filozoficzny, a Szatan to zaledwie figura retoryczna. Jednocześnie kradną konsekrowane hostie, wierząc w realną obecność Chrystusa w Ciele i Krwi. „Skoro Sataniści wierzą w fundamenty naszej wiary dużo bardziej niż my sami, mamy problem. Musimy powstać i odesłać satanizm na śmietnik historii” – przekonują.

Sataniści zadedykowali swoje wydarzenie burmistrz Michelle Wu, za konsekwentny sprzeciw wobec manifestacji symboli satanistycznych w przestrzeni publicznej Bostonu. Tematyka wystąpień dotyczyła takich zagadnień jak przekraczanie fizycznych granic ciała w drodze do transcendencji (transseksualizm, transhumanizm), grzechow ciała jako sposobie samozadowolenia, czy ponownego odkrycia mezopotamskiego demona Lilith jako symbolu tzw. praw seksualnych i reprodukcyjnych.

Świątynia Szatana prowadzi też własną „klinikę online” umożliwiającą otrzymanie środków chemicznych do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej. „Podczas gdy kliniki aborcyjne są wszędzie zamykane, TST kontratakuje” – piszą na swojej stronie, zachęcając do przekazywanie darowizn na cel promocji zabijania nienarodzonych.

W odpowiedzi na plany satanistów bp Mark O’Connel, wikariusz generalny archidiecezji Bostonu, wezwał do „intensywnej modlitwy” oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu. Według wikariusza generalnego, który powołał się na stanowisko kardynała Seána o’Malley’a, katolicy muszą osiągnąć równowagę pomiędzy przeciwdziałaniu temu wydarzeniu a zwracaniu na nie jeszcze większej uwagi. Dlatego powinni skupić się na modlitwie.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!