Wiadomości

Zamach na sędziego KRS, wykręcono śruby mocujące koło w jego aucie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tajemniczy incydent z udziałem auta sędziego KRS Dariusza Drajewicza. Ktoś odkręcił śruby w jednym z kół i odpadło ono w trakcie jazdy.

Informację o zdarzeniu, do którego doszło w Warszawie podał serwis na Twitterze KastaWatch. „Po hejcie ze strony »Czarno na białym TVN24« nieznany sprawca odkręcił koło w aucie, którym przewozi dziecko. Odpadło w czasie jazdy” – wskazano. „Taką cenę ponoszą sędziowie, którzy walczą z kastą” – oceniono.

– Autem jechała żona sędziego. Na szczęście jechała wolno i nic jej się nie stało – powiedział portalowi tvp.info prowadzący KastaWatch. – Samochód był serwisowany, nowy. Policjant, który wykonywał czynności na miejscu twierdzi, że wszystkie śruby były odkręcone – dodał.

Czynności wykonują funkcjonariusze Wydziały do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji pod nadzorem prokuratora.

Dariusz Drajewicz pełni obecnie funkcję wiceprezesa ds. karnych Sądu Okręgowego w Warszawie. Uchwałą Sejmu RP z 6 marca 2018 r. został wybrany w skład Krajowej Rady Sądownictwa na czteroletnią kadencję, która rozpoczęła się 7 marca 2018 r. Od 27 kwietnia 2018 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącego KRS.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!