Wiadomości

Założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ubiega się o azyl polityczny w Norwegii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł poinformował na Facebooku, że ubiega się o azyl polityczny w Norwegii. Dzień wcześniej przez prokuraturę, został wystawiony za nim list gończy. Oskarżony jest m.in. o oszustwa finansowe.

Wczoraj prokuratura wystawiła za nim list gończy rozpoczynając poszukiwania skazanego na dwa lata pozbawienia wolności za oszustwa finansowe. Rafał Gaweł sprzeniewierzył kilkaset tysięcy złotych.

„Z wyłudzanych dotacji i pożyczek oskarżony uczynił sobie wygodne życie. Prowadzona przez niego działalność gospodarcza była pasmem niespłaconych długów” – czytamy w uzasadnieniu wyroku skazującego Gawła.

„Chcę Państwa oficjalnie poinformować, że od kilku miesięcy mieszkam w Norwegii, gdzie wystąpiłem o azyl polityczny. Wyjechałem razem żoną, córeczką i naszym kotem, bo w Polsce groziło nam niebezpieczeństwo. Zdecydowałm się zwrócić o pomoc i ochronę do władz Norweskich, bo jest to państwo o najwyższych, moim zdaniem, standardach praworządności i ochrony praw człowieka” – poinformował dziś na Facebooku Gaweł.

W ten sposób potwierdziły się informacje, które wcześniej podał na Twitterze red. Marcin Rola z telewizji internetowej wRelau24:

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!