Europa Wiadomości

Zaginięcie rumuńskiego myśliwca. Ekipa poszukiwawcza zginęła

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal medianarodowe.com siedem osób zginęło w katastrofie rumuńskiego śmigłowca IAR 330-Puma, który wyruszył na poszukiwania po tym, jak myśliwiec MiG-21 LanceR zniknął z radaru w okolicach miasta Dobrudża, na wybrzeżu Morza Czarnego. Na miejsce wyruszyła, już drogą lądową kolejna ekipa ratunkowa, która znalazła płonący wrak śmigłowca. Na razie nie wiadomo, co z pierwszą maszyną i jej pilotem.

Około godziny 20 rumuńskie Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że o godz. 19.00 samolot MiG 21 LanceR, który wykonywał misję patrolową nad Dobrudżą, stracił kontakt radiowy z wieżą kontrolną i zniknął z radarów o godz. 19.03 w rejonie między miejscowościami Cogealac i Gura Dobrogea. Samolot wystartował z bazy lotniczej Mihail Kogalniceanu około godziny 18.50.

Około godz. 19.21 z misją poszukiwania i ratowania samolotu Mig 21 LanceR, wyruszył śmigłowiec IAR 330-Puma, który stracił kontakt radiowy z wieżą kontrolną i zniknął z radaru ok. godz. 19.44. Po godzinie 21 podano, że wrak śmigłowca został znaleziony w płomieniach przez kolejną ekipę ratowniczą, która wyruszyła drogą naziemną. Nikt nie przeżył. Na pokładzie było pięciu żołnierzy oraz dwóch ratowników z rumuńskich sił morskich.

Przed godziną 23 rumuńskie media podały, że znaleziono miejsce katastrofy samolotu MiG 21 LanceR, ale nie ma jeszcze informacji o losie pilota, tzn. czy udało mu się katapultować.

Pojawiają się doniesienia, że panowały trudne warunki pogodowe.
Co wy na to?
Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!