Europa Wiadomości

Nord Stream 2 dementuje doniesienia o swoim bankructwie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal nczas.com zarejestrowana w Szwajcarii spółka Nord Stream 2 AG ogłosiła, że nie potwierdza medialnych doniesień, jakoby złożyła wniosek o bankructwo.

Jak wynika z oświadczenia, zamieszczonego na stronie internetowej Nord Stream 2 AG, spółka nie potwierdza, że złożyła wniosek o bankructwo.

Potwierdziła jedynie, że poinformowała lokalne władze, iż jest zmuszona rozwiązać umowy o pracę z pracownikami na skutek ostatnich wydarzeń, prowadzących do nałożenia na nią przez USA sankcji.

Z informacji wynika też, że spółka musiała zamknąć stronę internetową z powodu „poważnych i ciągłych ataków z zewnątrz”, a obecnie strona ta działa jedynie w ograniczonym zakresie.

Jak podają media, Nord Stream 2 AG zwolniła 140 pracowników, rozlicza zobowiązania, oraz że formalne postępowanie upadłościowe może rozpocząć przed szwajcarskim sądem w tym tygodniu.

Nord Stream 2 AG należy do rosyjskiego Gazpromu. Gazociąg Nord Stream 2 został ukończony i przygotowany do eksploatacji, jednak niemiecki regulator wstrzymał ze względów formalnych proces certyfikacji jej jako operatora części magistrali.

Kto tu kłamie?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!