Świat Wiadomości

Zachodni naukowcy stwierdzili, że już półroczne dzieci wykazują postawy rasistowskie…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzieniknarodowy.pl dwa badania opublikowane przez naukowców z Ontario Institute for Studies in Education czyli jednostki badawczej i faktycznie wydziału pedagogicznego University of Toronto oraz ich współpracowników z USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Chin, dowodzą że już sześciomiesięczne niemowlęta mogą wykazywać uprzedzenia rasowe.

OISE był gospodarzem kongresu założycielskiego Feministycznej Partii Kanady (Feminist Party of Canada) w 1979 r. O wynikach informuje strona internetowa uczelni.

– Kiedy rozważamy, dlaczego ktoś ma uprzedzenia rasowe, często myślimy o negatywnych doświadczeniach. Ale te odkrycia sugerują, że rasizm pojawia się bez wcześniejszych doświadczeń z osobami innej rasy – powiedział dr Naiqi (Gabriel) Xiao, członek zespołu badawczego z Princeton University.

Inny z badaczy, dr Kang Lee uważa że w związku z odkryciem trzeba przyjąć, iż obowiązkiem rodziców jest dbanie o odpowiednia edukację przeciwdziałająca rasizmowi już na tym etapie życia. Nie wyjaśnił jednak, jak miałoby to się odbywać.

Być może prewencyjne areszty dla dzieci, które nie chcą się dzielić zabawkami? Oczywiście tylko tych białych…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!