Europa Wiadomości

Aleksander Łukaszenko uważa, że Stalinowi należy się pomnik za pakt Ribbentrop-Mołotow

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal onet.pl zdaniem Aleksandra Łukaszenki to właśnie pakt o nieagresji pomiędzy III Rzeszą i ZSRR umożliwił powstanie Białorusi w jej dzisiejszych granicach.

W wywiadzie dla rosyjskiego radia Echo Moskwy Łukaszenko mówił dziś o wielu tematach, m.in. o tym, że Białoruś nie powinna stać się częścią Rosji, lecz to Rosja mogłaby przyłączyć się do Białorusi, o tym, że nie zasiadłby w rosyjskiej Dumie nawet, gdyby został zakuty w kajdanki oraz o tym, że na Białorusi nie powstanie kolejna rosyjska baza lotnicza.

Prezydent został również poproszony o skomentowanie niedawnych słów Władimira Putina o tym, że to układ monachijski, a nie pakt Ribbentrop-Mołotow spowodował wybuch II wojny światowej. Łukaszenko zgodził się z Putinem i dodał od siebie, że “powinniśmy na Białorusi postawić pomnik Stalinowi, bo dzięki paktowi Ribbentrop-Mołotow było możliwe odrodzenie się Białorusi w dzisiejszych granicach”.

Tereny II Rzeczypospolitej zajęte przez ZSRR na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow zostały formalnie przyłączone do białoruskiej i ukraińskiej republik radzieckich. Po rozpadzie ZSRR w 1991 r. tereny te weszły w skład dwóch niepodległych państw Białoruś i Ukraina.

Co wy na to?

Źródło: onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!