Wiadomości

Zacharowa skomentowała słowa Zełenskiego o przyznaniu Polakom specjalnych praw

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Wołodymyr Zełenski zamierza wnieść do ukraińskiego parlamentu projekt ustawy nadającej Polakom specjalny status prawny w Ukrainie. Głos w tej sprawie zabrała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

“To, co się wydarzyło, jest naprawdę rzadkie w historii: Zełenski tworzy ustawę o specjalnym statusie obcokrajowców: Polaków – na Ukrainie” – napisała na swoim na kanale na Telegramie Zacharowa.

“Prezydent państwa zwraca się do parlamentu krajowego o zatwierdzenie specjalnych praw obywateli innego państwa, co w istocie oznacza przyznanie im wszystkiego. Z przecieków do mediów wynika, że chodzi o zrównanie praw Polaków z prawami Ukraińców, z wyjątkiem prawa do głosowania” – dodała.

“To nie separatyści, lecz sam prezydent kraju przekazuje prawa obywatelom innego państwa do terytorium swojego państwa, nie nadając im obywatelstwa ukraińskiego” – przekonuje rzecznik rosyjskiego MSZ. Dodała, że “skoro reżim kijowski tak aktywnie wyrzeka się swojej niepodległości, swojej niezależności, to jakie roszczenia może mieć ukraińska administracja wobec mieszkańców Krymu?”.

“Suwerenność Ukrainy nikogo na ul. Bankowej (tam znajduje się siedziba prezydenta Ukrainy – przyp. red.) zbytnio nie interesuje, najważniejszym pytaniem nie jest, jak ją zachować, ale komu ją przekazać” – stwierdziła Zacharowa.

“Pod pozorem zachowania własnej tożsamości kijowski reżim przez 8 lat niszczył ją, strzelając do własnych obywateli, a teraz dokonuje rzeczy bezprecedensowej – legalizuje faktyczne zawłaszczenie własnego kraju” – nadmieniła.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!