Polska Wiadomości

Z Wisły wyłowiono ciało poszukiwanego od ponad miesiąca Japończyka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal eska.pl w środę w godzinach popołudniowych z Wisły przy ul. Ciepłowniczej w Krakowie wyłowiono zwłoki mężczyzny zauważone przez przypadkowego przechodnia.Policjanci potwierdzają w rozmowie z reporterem ESKA INFO Kraków, że to ciało zaginionego w styczniu 25-letniego obywatela Japonii Akitaki Tsuzuki.

Jak informował zespół prasowy małopolskiej policji – ciało było w stanie mocnego rozkładu, co mogło wskazywać na to, że ofiara znajdowała się w Wiśle od dłuższego czasu. Policjanci zostali powiadomieni przez przypadkowego przechodnia, który dostrzegł ciało nad rzeką.

Zwłoki zostały przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie specjaliści ustalili personalia denata. Jak informuje Sebastian Gleń w rozmowie z reporterem ESKA INFO Kraków – okazało się, że to ciało zaginionego Japończyka Akitaki Tsuzuki. Przyczyny śmierci wyjaśni prokuratura, która wkrótce otrzyma wyniki sekcji zwłok.

Policjanci prowadzili poszukiwania 25-letniego obywatela Japonii, który mieszkał w Krakowie przez ponad miesiąc. Akitaka Tsuzuki 17 stycznia wyszedł z miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Jego ciało wyłowiono z Wisły.

Tylko w tym roku policjanci z Komisariatu Wodnego Policji byli wzywani do podobnych interwencji. W lutym z Wisły wyłowiono między innymi ciało zaginionego w ubiegłym roku 26-latka. Z kolei kilka dni temu z rzeki Uszwica wyłowiono ciało 34-letniej Grażyny Kuliszewskiej, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Tę sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Tarnowie, a także prywatny detektyw.

Jak myślicie? Co mogło być przyczyną tej tragedii?

Źródło: eska.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!