Polska Wiadomości

W Rzeszowie ukraińscy studenci pozrywali polskie flagi z latarni na rynku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nowiny24.pl dwóch Ukraińców studiujących w Rzeszowie postanowiło zerwać polskie flagi powieszone na latarniach i maszerować z nimi przez miasto. Na widok policji wyrzucili je i zaczęli uciekać. Grozi im za to grzywna i rok więzienia.

Do tego incydentu doszło około 3 nad ranem. Dwóch mężczyzn, którzy szli jedną z ulic przyległych do rzeszowskiego Rynku postanowiło zerwać zawieszone na latarniach polskie flagi.

– Zgłoszenie przekazał policji pracownik monitoringu miejskiego – informuje Tomasz Drzał z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Na miejsce został wysłany patrol policji, który szybko namierzył mężczyzn. Szli ulicą, a w ręku trzymali polskie flagi. Na widok policjantów, wyrzucili je i zaczęli uciekać. Po chwili pościgu udało się ich złapać.

– Okazało się, że było to dwóch obywateli Ukrainy w wieku około dwudziestu lat. Mężczyźni są studentami jednej uczelni w Rzeszowie – dodaje Tomasz Drzał. Obaj byli pijani. Policjanci wyjaśniają sprawę pod kątem popełnienia przestępstwa z art. 137 Kodeksu Karnego. Cudzoziemcom grozi kara grzywny i ograniczenia wolności do roku.

Myślicie, żę to zwykły pijacki wybryk czy może świadome antypolskie działanie? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: nowiny24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!