Wiadomości

Z prowokacji nic nie wyszło – wyjazd “Braci Górniczej” do Warszawy odwołany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od początku wyglądało to na hucpę, za którą stały anonimowe osoby, o których nikt nic nie wiedział. Mimo to, niektóre media podgrzewały atmosferę, co to nam się nie szykuje – nieomal rewolucja… I oto balonik pękł. Oto organizatorzy poinformowali na facebooku, że wyjazd górników do Warszawy został odwołany.

Niestety z paru względów musimy odwołać manifestacje w Warszawie:

-jak wszyscy dobrze wiemy Śląsk w ciągu ostatniego czasu stał się ogniskiem epidemii koronawirusa COVID-19 (30% zachorowań w skali kraju przypada na Śląsk)
– niebezpieczna jest jazda samochodem w grupach po 4-5 osób, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby powinniśmy ograniczyć liczbę osób w samochodach co jest niewykonalne,
– pomimo tego, że większość z nas jest zdrowa lub przechodzi chorobę bezobjawowo, nie możemy narażać całego kraju na nagły wzrost zachorowań w związku z naszą manifestacją.

Brać Górnicza oficjalnie odwołuje wyjazd. Nie ponosimy odpowiedzialności za osoby, które na własną rękę pojadą do Warszawy.

Jako Brać Górnicza czekamy na plan naprawczy dla górnictwa, który ma być przestawiony przez rządzących do 10 czerwca. Mamy nadzieje, że zwróciliśmy na siebie uwagę rządzących i zdadzą sobie oni sprawę z powagi problemu polskiego przemysłu wydobywczego.

Pomimo braku naszego wyjazdu dalej wspieramy protest przedsiębiorców, mamy nadzieje na odniesienie sukcesu i dojście do kompromisu z rządzącymi.

Jednocześnie informujemy, ze strona Brać Górnicza zawiesza działalność na bliżej nieokreślony czas z przyczyn od nas niezależnych.

Szczęść Boże redakcja Braci Górniczej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!