Wiadomości

Trzaskowski poza podium podium w wyborach prezydenckich?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, w pierwszej turze wygrałby je Andrzej Duda – wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

Według sondażu dla DoRzeczy.pl, urzędujący prezydent Andrzej Duda może liczyć na 52,7 proc. poparcia i odnotował wzrost o 1 p.p. w stosunku do badania z końca kwietnia. W takiej sytuacji nie doszłoby do drugiej tury wyborów.

Drugie miejsce na podium zajął Władysław Kosiniak-Kamysz. Chęć głosowania na lidera PSL zadeklarowało 11,8 proc. ankietowanych (spadek o 4,8 p.p.). Podium zamyka Szymon Hołownia z poparciem 10,5 proc. ankietowanych i wzrostem o 1,7 p.p. w porównaniu do sondażu kwietniowego.

Po piętach depcze mu nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który według najnowszego badania może liczyć na 10,2 proc. głosów.

Krzysztof Bosak zdobyłby 7,8 proc., ten wynik jest lepszy o 1,4 p.p. niż poprzedni. Z kolei Robert Biedroń otrzymałby 5,7 proc. głosów i odnotował tym samym spadek o 2,0 p.p. Chęć głosowania na innego kandydata zadeklarowało 1,3 proc. respondentów.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!