Wiadomości

Z powodu koronawirusa Chiny zamykają granice dla obcokrajowców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chiny zamykają swoje granice dla obcokrajowców, także dla posiadaczy ważnej wizy lub karty stałego pobytu. Nie wiadomo, do kiedy potrwa zawieszenie wjazdu na teren Państwa Środka. Od soboty przekroczyć ją będą mogli wyłącznie dyplomaci.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej ogłosiło, że Chiny zamykają granice dla obcokrajowców. Oficjalny komunikat o tymczasowym zawieszaniu wjazdu na teren Chin dla cudzoziemców pojawił się na stronie rządu chińskiego – podał chinskiraport.pl.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. Coraz bardziej niepokojące są też doniesienia ze Stanów Zjednoczonych.

Z danych WHO wynika, że w Stanach Zjednoczonych jest najwyższe tempo wzrostu nowych zachorowań – większe, niż we Włoszech i Hiszpanii. W USA potwierdzono do tej pory blisko 97 tys. przypadków zakażenia oraz 1477 zgonów. Tylko w piątek liczba nowych zainfekowanych wzrosła o 11.533, a nowych ofiar śmiertelnych – o 182. Szczególnie dramatyczna sytuacja wciąż panuje właśnie we Włoszech, a także w Hiszpanii.

Makabryczne wiadomości docierają do nas zwłaszcza z Włoch – w ciągu ostatniej doby liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła tam o 5.909 – do 86.498. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 919 osób zarażonych koronawirusem. Łącznie śmierć zabrała tam już 9.134 osoby zarażone koronawirusem.

Dramat we Włoszech – w ciągu ostatniej doby zmarło z powodu koronawirusa prawie tysiąc osób

O 769 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych na Covid-19 w Hiszpanii, tak więc liczba zgonów tym spowodowanych wzrosła do 4.858. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w tym kraju do 64.059. Oznacza to wzrost o prawie 8 tysięcy osób.

Rekordowy wzrost liczby zgonów spowodowanych koronawirusem w Hiszpanii

299 osób zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia koronawirusem – poinformowały w piątek władze francuskiej służby zdrowia. W sumie we Francji na Covid-19 zmarło już 1.995 osób. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła do 32.964 osób. 15.732 osób jest hospitalizowanych, przy czym 3.787 osób jest w ciężkim stanie i przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

A jak jest w mniejszych krajach Zachodniej Europy?

W Belgii od wczoraj potwierdzono ponad tysiąc nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 69 osób, u których wykryto patogen. Obecnie w tym kraju zakażonych jest prawie 7300 osób. Łączna liczba zgonów wzrosła do ponad 280.

W ciągu ostatniej doby w Holandii po raz kolejny stwierdzono ponad 1000 nowych przypadków zakażeń korona wirusem. 112 kolejnych osób zmarło. Łączna liczba osób, u których stwierdzono do tej pory zakażenie koronawirusem, wynosi w Holandii 8603. W całym kraju z powodu Covid-19 zmarło 546 osób.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!