Wiadomości

Z nożem, gazem i maczetą wpadli do lokalu pełnego ludzi…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cztery osoby zatrzymane, w tym 3 podejrzane o usiłowanie zabójstwa, związane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę nożem, gazem i maczetą w lokalu pełnym ludzi. Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Krajową w Krakowie. Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że jeden z podejrzanych zajmował się uprawą konopii indyjskich.

Policjanci Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy Zarządu w Kielcach CBŚP, a także krakowskich antyterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie, zatrzymali osoby podejrzane o udział w napadzie z użyciem gazu, maczety i noża w jednym z lokali gastronomicznych w Myślenicach, w połowie stycznia tego roku. Śledztwo jest nadzorowane przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Policjanci CBŚP przy wsparciu małopolskich antyterrorystów zatrzymali czterech mężczyzn, z których trzech jest podejrzanych o udział w usiłowaniu zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że podłożem ataku mogły być dawne nieporozumienia. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego mężczyznę nożem, gazem i maczetą w lokalu pełnym ludzi. Wynikiem tego były poważne uszkodzenia ciała mężczyzny. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, zatrzymani mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. W ramach akcji policjantów CBŚP, funkcjonariusze przeszukali także kilka lokali w okolicach Krakowa, które zajmowali zatrzymani mężczyźni. Na jednej z posesji policjanci odkryli plantację konopi indyjskich, na której znajdowały się krzewy w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczono także nóż i maczetę. Obecnie policjanci z prokuratorem ustalają czy zabezpieczone przedmioty mogły posłużyć do popełnienia tego przestępstwa.

W wyniku przeprowadzonych działań przez CBŚP zatrzymano łącznie 4 mężczyzn, którzy zostali doprowadzeni do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Dodatkowo jeden z podejrzanych będzie doprowadzony do prokuratury z aresztu śledczego, w którym obecnie przebywa. Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa. Dodatkowo dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej, trzech z zatrzymanych przez CBŚP mężczyzn, decyzją Sądu, zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Całość materiałów jest obecnie analizowana. Warto zaznaczyć, że za usiłowanie zabójstwa grozi kara od lat 8 nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!