Wiadomości

Z Holandią zagramy bez Roberta Lewandowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po klęsce 1:6 z Belgią, reprezentacja Polski zagra w sobotę na wyjeździe z Holandią w meczu Ligi Narodów. W polskiej kadrze zabraknie między innymi Roberta Lewandowskiego – podaje TVP Sport.

Selekcjoner powołał na zgrupowanie przed Ligą Narodów 38 piłkarzy, żeby mieć okazję na przetestowanie niektórych wariantów i sprawdzenie zawodników, co do których nie ma pewności. Stąd w kadrze znaleźli się między innymi Kamil Pestka, Jakub Kiwior i Mateusz Wieteska. Dwóch ostatnich być może dostanie szansę w meczu z Holandią.

W starciu z zespołem prowadzonym przez Louisa van Gaala nie zobaczymy natomiast Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium narzeka na lekki uraz i trener nie chce ryzykować pogłębienia kontuzji. Wśród napastników brakuje też Arkadiusza Milika i Adama Buksy. Obydwaj również zmagają się z problemami zdrowotnymi, dlatego Michniewicz w spotkaniu w Rotterdamie może liczyć tylko na Krzysztofa Piątka i Karola Świderskiego.

Holandia-Polska: kadra

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Kamil Grabara; obrońcy: Mateusz Wieteska, Matty Cash, Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Kamil Glik, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Bereszyński; pomocnicy: Jacek Góralski, Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Konrad Michalak, Mateusz Klich, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski; napastnicy: Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!