Wiadomości

Siły rosyjskie szykują się do natarcia na Sławiańsk!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojska rosyjskie szykują się do natarcia na Sławiańsk w obwodzie donieckim i osiągają postępy w atakach na północ od tego miasta – poinformował w sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Wojska rosyjskie prowadzą z powodzeniem działania ofensywne na kierunku Pasiki i Bohorodycznego na północ od Sławiańska, próbując umocnić się w północno-zachodnich okolicach Bohorodycznego. Na kierunku limańskim siły rosyjskie przegrupowują oddziały oraz uzupełniają zapasy amunicji i paliwa z zamiarem przygotowania natarcia na Sławiańsk i Siewiersk.

Na kierunku siewierodonieckim siły rosyjskie nacierają w kierunku miejscowości Nowotoszkiwske i Orichowe w obwodzie ługańskim, częściowo z powodzeniem, gdyż umacniają się w północnych okolicach Orichowego. Kontynuowane jest również natarcie w Siewierodoniecku.

Na kierunku awdijiwskim, kurachowskim, nowopawliwskim i zaporoskim siły rosyjskie intensywnie wykorzystują lotnictwo i artylerię w celu utrudnienia przerzucania rezerw ukraińskich na inne kierunki.

Na kierunku południowobużańskim siły rosyjskie skupiają się na prowadzeniu obrony pozycyjnej. Umacniane są druga i trzecia linia obrony. Umocniono też rosyjskie posterunki z żelazobetonowych elementów w pobliżu mostów przez Kanał Północnokrymski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!