Wiadomości

Sondaż o kanale na Mierzei Wiślanej. Jak odpowiedzieli wyborcy PO?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Większość badanych pozytywnie ocenia decyzję o budowie kanału na Mierzei Wiślanej. Przeciw tej inwestycji jest zaledwie kilkanaście procent badanych – tak wynika z nowego sondażu Social Changes dla wpolityce.pl. Jak o kanale wypowiedzieli się wyborcy Platformy Obywatelskiej? Wśród zwolenników partii Donalda Tuska więcej jest zwolenników niż przeciwników budowy.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie serwisu wpolityce.pl wynika, że ponad połowa badanych popiera tę inwestycję. „Zdecydowanie pozytywnie” lub „raczej pozytywnie” wypowiada się o niej aż 58 proc. badanych.

Są też przeciwnicy kanału na Mierzei Wiślanej. Krytycznie o inwestycji wypowiada się 17 proc. ankietowanych.

Budowę kanału popiera aż 91 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz 41 proc. zwolenników Koalicji Obywatelskiej i 53 proc. wyborców Polski 2050. Przypomnijmy, to przedstawiciele KO i Polski 2050 torpedowali tę inwestycję.

– Skoro natura nie zrobiła tego przekopu, to wydaje mi się, że to nie ma sensu. Gdyby natura chciała, żeby był tam przekop, to by był – mówiła w 2019 roku Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Wpolityce.pl podsumowując wyniki sondażu komentuje, że „przekop Mierzei Wiślanej, który przez lata postulował Jarosław Kaczyński, staje się szczególnie istotny właśnie teraz, w czasie, gdy Rosja napadła na Ukrainę, rozpętując krwawą i zapewne długą wojnę”. „Polska i w tej sferze uniezależnia się od agresywnego sąsiada, umożliwia także rozwój Elblągowi oraz innym miejscowościom, zwiększając jednocześnie swoje możliwości w dziedzinie gospodarki morskiej” – czytamy.

/wpolityce.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!