Felietony

„Z ewangelicznej cnoty gościnności zrobiono bałwochwalstwo w służbie ideologii, która dąży do zniesienia państw narodowych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najnowszym wydaniu tygodnika „Idziemy” ukazał się felieton ks. Dariusza Kowalczyka pt. „Nowa religia – relokacja imigrantów”. Odnosząc się do sprawy przyjmowania uchodźców i imigrantów z Syrii, i całej dyskusji wokół tej kwestii, ks. Kowalczyk, jezuita, pełniący funkcję dziekana Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregorianum w Rzymie, stwierdza:

Oto okazuje się, że ci, którzy propagują europejski kołchoz bez odniesień do chrześcijańskiego dziedzictwa, za to z nieograniczonym prawem do st, eutanazją, tzw. małżeństwami gejowskimi, kultura typu „Klątwa”, ideologią gender w szkołach i szaleństwem multi-kulti, teraz wyrastają na prawdziwych chrześcijan. Bo głównym wyznacznikiem bycia chrześcijaninem stała się zgoda na relokację imigrantów.

Im kto więcej imigrantów chce przyjąć, tym większym jest chrześcijaninem. W konsekwencji z ewangelicznej cnoty gościnności zrobiono bałwochwalstwo w służbie ideologii, która dąży do zniesienia państw narodowych i wymieszania wszystkiego pod jednym europejskim, a może i światowym rządem. Taki superrząd byłby pod światłym wpływem „starszych i mądrzejszych”, jak np. znany spekulant finansowy George Soros. Zwany przez niektórych dla niepoznaki „filantropem”.

Ks. Kowalczyk podkreśla, że ludziom znajdującym się w dramatycznej sytuacji trzeba pomagać: zatrzymać działania wojenne, tworzyć obozy dla uchodźców w regionie, aby ludzie mogli szybko wrócić do swoich domów, pomóc w odbudowie.

/przegląd prasy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!