Wiadomości

Wysoki rangą pracownik Facebooka chciał umówić się z 13-letnim chłopcem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wysoki rangą pracownik Facebooka (Meta) został przyłapany na próbie umówienia się z dzieckiem – poinformował amerykański dziennikarz Andy Ngo. Mężczyzna jest aktywistą LGBT, zdążył już usunąć swoje profile w mediach społecznościowych – informuje portal TVP Info.

Jak podaje dziennikarz, do sieci trafiło nagranie, na którym menedżer ds. rozwoju społeczności w Facebooku Jeren Andrew Miles został przyłapany przez grupę „Predator Catchers Indianapolis” na próbie umówienia się z 13-letnim chłopcem, z którym wymieniał wiadomości o charakterze erotycznym.

W rzeczywistości za dziecko podawali się działacze grupy zwalczającej pedofilów. 35-letni Miles uważał, że umawia się z chłopcem i czekał na niego w hotelu Le Meridien Columbus w Ohio.

Dziennikarz Andy Ngo pisze, że Miles zasiada we władzach grupy LGBTQ+, Equality California i jest znanym aktywistą na rzecz osób LGBT. Mężczyzna usunął swoje konta w mediach społecznościowych na LinkedIn, Twitterze, Instagramie i Facebooku. Miles wcześniej pracował jako dyrektor ds. społeczności w Lyft, co wynika z jego profilu na LinkedIn.

Grupa, która przyłapała mężczyznę, oświadczyła, że wszystkie zgromadzone dowody w tej sprawie zostały przekazane organom ścigania, w Kalifornii, gdzie ma mieszkać na stałe Miles.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!