Świat Wiadomości

Japońska “gamerka” chciałaby odebrać prawa człowieka niskim mężczyznom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal ppe.pl zawodniczka Tanukana może mieć spory problem z kontynuowaniem swojej kariery. Profesjonalna zawodniczka Tekkena uważana za „wschodzącą gwiazdę” sceny została wyrzucona z drużyny Cyclops Athlete Gaming za swoją nietypową uwagę na temat wzrostu mężczyzn.

Tanukana reprezentowała znaną, japońską drużynę Cyclops Athlete Gaming, która rywalizuje w shooterach (PUBG, Call of Duty, Rainbow Six Siege), ale także posiada dywizję w bijatyki (Tekken).

Kariera kobiety stanęła pod znakiem zapytania, gdy 15 lutego podczas streamu powiedziała następujące słowa: „mężczyźni, którzy mają mniej niż 170 cm nie mają praw człowieka”. Następnie zawodniczka dodała, że jej zdaniem takie osoby powinny poddać się operacji wydłużenia kości.

Sytuacja jest szeroko komentowana w całej Japonii, a nawet została poruszona przez Yahoo! News. Tanukana w usuniętej wiadomości wspomniała, że zwrócono jej uwagę, że „stream zawierał mowę nienawiści” i nie było to jej intencją. Profesjonalna zawodniczka podobno źle wyraziła swoją miłość do wysokich ludzi.

Cyclops Athlete Gaming wydało oświadczenie, w którym potwierdziła, że jej przedstawicielka wygłosiła „niestosowną uwagę na streamie” i firma „głęboko przeprasza fanów, sponsorów i wszystkie osoby wspierające” drużynę.

Tanukana jeszcze raz przeprosiła i choć sprawa może wydawać się zabawna, to jednak w Japonii „profesjonalni gracze” zostali oficjalnie zdefiniowani i istnieją licencję, by zostać „pro gamerem”. Według Japan Esports Union, jednym z głównych punktów, które definiują pro gamera jest „samoświadomość bycia profesjonalistą”, a takie zachowanie w Kraju Kwitnącej Wiśni nie zostało dobrze odebrane.

Sytuacja jest o tyle poważna, że Cyclops Athlete Gaming usunęło ze swojej strony sponsorów (między innymi Alienware i Red Bull), ponieważ aktualnie firmy nie chcą być kojarzone z zespołem i zawodniczką.

Ta uwaga chyba dotyczy dużej części Japończyków…

Źródło: ppe.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!