Wiadomości

W Kanadzie policja aresztowała organizatorów „Konwoju Wolności”: „Są zagrożeniem dla bezpieczeństwa”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kanadyjscy funkcjonariusze dokonali pierwszych aresztowań na przywódcach protestu „Konwój Wolności” – informuje portal tysol.pl.

W poniedziałek szef kanadyjskiego rządu Justin Trudeau zapowiedział, że rząd federalny po raz pierwszy w historii kraju skorzysta z uprawnień przewidzianych w ustawie o sytuacjach nadzwyczajnych, aby zakończyć „Konwój Wolności”. W czwartek wieczorem funkcjonariusze policji dokonali pierwszych aresztowań. Zatrzymano między innymi dwóch głównych organizatorów protestów – Chrisa Barbera oraz Tamarę Lich.

– Najwyższy czas, aby zaprzestać tych nielegalnych i niebezpiecznych działań – oświadczył premier Justin Trudeau w Parlamencie, niedaleko miejsca, gdzie zaparkowanych było ponad 300 ciężarówek.

– Stanowią one zagrożenie dla naszej gospodarki i naszych relacji z partnerami handlowymi – powiedział i dodał: – Są zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego.

Policja zapowiedziała, że ograniczy dostęp do centrum Ottawy. Ustanowiono także około 100 punktów kontrolnych, aby utrzymać z dala każdego, kto ma zamiar dołączyć do protestu. Inny z organizatorów protestu zapowiada: – Nigdzie się nie wybieram – i dodaje: – Nie nadużyłem gościnności. Opłaciłem ją swoimi podatkami.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!