Wiadomości

Wypuszczono zatrzymanych po proteście przeciwko „Klątwie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziewięć osób doprowadzonych na komisariat po piątkowym proteście przed Teatrem Powszechnym przeciwko spektaklowi „Klątwa”, jeszcze tego samego dnia po przesłuchaniu, zostało wypuszczonych bez postawienia zarzutów – poinformował w sobotę PAP st. asp. Piotr Świstak z KSP.

W piątkowym proteście wzięło udział ok. 40 osób.

– Protestujący zablokowali wejście do teatru, uniemożliwiając wejście osobom, które przyszły obejrzeć spektakl. Policja odgrodziła protestujących. Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie ładu i porządku publicznego, aby nie doszło do awantur, kłótni, przepychanek itp. – relacjonował w piątek Świstak.

Protest przed teatrem zapowiedziała Młodzież Wszechpolska, zapraszając działaczy Ruchu Narodowego i Obozu Narodowo-Radykalnego. W piątek Teatr Powszechny w Warszawie wznowił wystawienie spektaklu „Klątwa” Olivera Frljicia. Tego dnia wszechpolacy poprosili o interwencję Prokuratora Generalnego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, władze stolicy i dyrekcję teatru. Domagali się „zniesienia” spektaklu wsposób wulgarny obrażający wartości chrześcijańskie i polskie tradycje.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!