Polska Wiadomości

Skazywał opozycjonistów w stanie wojennym, teraz dostał medal!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sędzia który skazywał opozycjonistów w stanie wojennym, oraz współpracował z wojskowymi służbami w czasach PRL teraz dostał medal od Krajowej Rady Sądownictwa  informuje portal wploityce.pl

Odznaczenie dla „Zasłużonego dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae”, odebrał wczoraj sędzia Janusz Godyń. Sędzia ten służył jako oficer śledczy Zwiadu Wojsk Ochrony Pogranicza. W stanie wojennym skazywał na kary więzienia  opozycjonistów. Obecnie zasiada w Sądzie Najwyższym.

Strona Instytutu Pamięci Narodowej podaje informacje o kilkunastu sprawach które prowadził sędzia Godyń, przeciwko opozycji antykomunistycznej. Jego wyroki zapadały niezwykle szybko przez co zdobył uznanie tzw. władzy ludowej.

Komentarz redakcji: Uważamy, że odznaczenie z rąk Krajowej Rady Sądownictwa nie jest przypadkowe! Przypomnijmy, że wśród sędziów nigdy nie przeprowadzono skutecznej lustracji. Stąd jak niejednokrotnie mogliśmy się przekonać wśród sędziów znajdziemy ludzi, którzy byli wierni komunistycznej władzy i dzisiaj to oni wydają niejednokrotnie skandaliczne wyroki przeciwko naszym rodakom.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!