Polska Wiadomości

Wypłynęły nowe nagrania, na których Radosław Sikorski klnąc obraża rektorów polskich uczelni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wiesz, oni rozumieją to, czego nasi, ku***sy, nieroby, ci wszyscy rektorzy, nie rozumieją – mówił były szef MSZ Radek Sikorski w rozmowie z ówczesnym szefem Orlenu Jackiem Krawcem. Obaj panowie w typowych dla podsłuchanych rozmów wulgarnych słowach porównywali Polski system uczelni wyższych do systemu amerykańskiego. To nowa odsłona afery taśmowej, ujawniona przez portal TVP Info.

Jacek Krawiec wskazuje, że amerykańskie uczelnie dysponują ogromnymi budżetami (jego syn wybierał się na studia do USA). – Jak zobaczyłem te, k***a, kampusy, to wszystko, te budżety w tych uczelniach, 5 miliardów taki Stanford rocznie ma budżet – podkreślił szef Orlenu.

– Endowment (darowizna – red.) z tego jest jedna trzecia. 5 miliardów to pieniądze, które mają do wydania. Jedną trzecią mają właśnie z endowment, drugą jedną trzecią mają z dotacji i jedną trzecią mają z inwestowanych pieniędzy. Więc, pięć miliardów to jest, k***a, taaak duży biznes – dodaje Krawiec.

Sikorski odpowiada: – Wiesz, oni rozumieją to czego nasi, ku***sy, nieroby, ci wszyscy rektorzy, nie rozumieją. Że wiesz, główne finansowanie uniwersytetów to może być z (niezrozumiałe, być może endowment, czyli darowizna). Tylko musisz mieć bazę danych.

– Absolutnie – przytakuje Krawiec

– Się k***om nie chce. Łatwiej jest naszczekać na rząd, żeby dał, wiesz – komentuje dalej były szef MSZ używając niecenzuralnych słów.

Źródło: tvp.info/telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!