Wiadomości

Wypadek wojskowego śmigłowca w Dęblinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na lotnisku wojskowym 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie (Lubelskie) doszło do wypadku śmigłowca wojskowego. Dwóch pilotów przewieziono do szpitala.

– W środę, 13 grudnia, na lotnisku w Dęblinie doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem śmigłowca szkolnego typu SW-4 – poinformowało na stronie internetowej Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W komunikacie napisano, że do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, w trakcie wykonywania lotu szkolnego.

– Podczas lądowania śmigłowca poszkodowani zostali dwaj znajdujący się na pokładzie piloci. Lotniskowe służby ratownicze udzieliły im pierwszej pomocy i zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Piloci zostali przetransportowani do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – głosi komunikat.

Zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami, okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni specjalnie powołana komisja.

Okoliczności zdarzenia bada także Żandarmeria Wojskowa z Lublina. Rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej podpułkownik Artur Karpienko powiedział Radiu Lublin, że do wypadku doszło około godziny 16.30.

– Podczas lądowania na lotnisku wojskowym w Dęblinie śmigłowiec SW-4 „Puszczyk” przewrócił się na bok, w wyniku czego dwóch pilotów z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie doznało obrażeń ciała – powiedział Karpienko.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!